• Üdvözöljük weboldalunkon! Vítame Vás na našej webstránke!

• SZERETETTEL ÜDVÖZÖLJÜK A KAZINCZY FERENC ALAPISKOLA HONLAPJÁN! KELLEMES BÖNGÉSZÉST KÍVÁNUNK!

• Üdvözöljük weboldalunkon! Vítame Vás na našej webstránke!

• DOBRÉ SLOVO - iskolai forduló

2024. február 28-án megrendezésre került a Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny iskolai fordulója, melyen a 6. – 8. évfolyamok tanulói vettek részt 4 kategóriában. A járási fordulón iskolánkat a következő tanulók képviselik majd:

1.kategória – vers: Holló Betti - 7.A, Horváth Mária - 7.B
                  2.kategória – próza: Miko Lilianna -7.A, Čúr Viktória - 6.A
                  3.kategória – vers : Deme Ákos György – 8.A, Czetner Zita – 8.A
                  4.kategória – próza: Dusza Hanna Zsófia – 8.A, Fekiač Kiara – 8.A

• Pósa Lajos kiállításon jártunk

Rendhagyó óra keretében iskolánk 8.A osztályos tanulói Pósa Lajos költő, a századforduló nagy meseírójának szentelt tárlaton vettek részt Nemesradnóton. A képtár bejárata előtt a költőnek és feleségének rövid életrajza olvasható. A helyiségben 20 kinagyított fényképet találunk, ezenkívül emléktárgyak,több kötet album, a költő életének eseményeiről tanúskodó dokumentumok is megtalálhatók itt. Köszönjük a kedves fogadtatást, a színvonalas kiállítást és a sok új információt!

• GEOCACHING

Iskolánk 5.A osztályos tanulói a geográfia órák keretén belül a szélességi és hosszúsági körökkel, valamint a földrajzi fokhálózattal és a GPS koordinátákkal ismerkedtek meg. Az elsajátított ismereteiket gyakorlatban is kipróbálhatták, a geocaching (vagy magyarul geoládázás) játékával. A játék lényege, hogy egy érdekes látnivaló közelében ládákat rejtünk el. A mi esetünkben Tornalja város érdekességei közelében rejtettük el ezeket a ládákat. A gyerekek GPS koordináták alapján és egy okostelefon segítségével keresték meg a geoládákat. A dobozban egy füzet is volt, amiben rövid üzenetet is hagytak a tanulók. Reméljük, hogy jól szórakoztak!

• Partneri

• {#1508} 1