• Értesítés

• A Kazinczy Ferenc  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti

a Tisztelt Szülőket, hogy

2019. szeptember 12-én (csütörtök)

14.30 órai kezdettel

össz-szülői értekezletre kerül sor az iskola ebédlőjében.

Ezen a napon a tanítás a 6. órával befejeződik.

• Ünnepélyes tanévnyitó

• 2019. szeptember 2-án ünnepélyes tanévnyitóval kezdődött a 2019/2020-as tanév. Legfiatalabb tanulóink versekkel köszöntötték az új tanévet, amit iskolánk igazgatónőjének, Nagy Katalinnak az ünnepi beszéde követett. Az előttünk álló tanévre áldását adta nagytiszteletű Fazekas Ágnes református lelkésznő és Rákai Gábor római katolikus plébános is. Az ünnepélyes tanévnyitó végén az elsős tanulók megkapták a Rákóczi Szövetség által ajándékozott iskolatáskákat.

Minden kedves tanulóknak sikeres tanévet kívánunk!

• Ballagás 2019

• 2019.6.27-én elballagtak kilencedik osztályos tanulóink.

Kedves diákok, köszönjük, hogy kilenc éven át aktívan részt vettetek az iskola életében, középiskolai tanulmányaitokhoz sok sikert kívánunk!

További képek

• Ügyeskedtünk!

• A DIÁKÖNKORMÁNYZAT a tanév utolsó napjaiban különféle foglalkozásokat valósított meg az alsó és felső tagozatos tanulóknak: sportoltunk, kézműveskedtünk, rajzoltunk az aszfaltra az iskolánk udvarán, valamint megtekintettük a Mia és a fehér oroszlán című filmet. Nagyon szépen köszönjük a segítséget Klobusiczky Gabriella tanító néninek és Iván László tanító bácsinak, valamint köszönjük Horváth Lacinak (8.A) a fantasztikus képeket!

Kellemes nyári szünidőt kívánunk mindenkinek!

A DOK nevében: Kariž Dominika – 7. A

• Kirándulás

• 2019. június 21-én a nulladik, az 1.C, 2.C, 3.A és a 3.D osztályok tanulói iskolai kiránduláson vettek részt Felsővályban a Kalas családi farmon. A kirándulást fagyizással fejezték be. A gyerekek élményekkel gazdagon érkeztek haza.

• Úszótanfolyam az 5. évfolyamban

• Az 5. évfolyam tanulói 5 héten át minden kedden úszótanfolyamon vettek részt a putnoki tanuszodában, ahol a tanfolyam végén sikeresen teljesítették a megadott 25 méteres távot. Mindenkinek gratulálunk :)

• Olimpiai nap 2019

• Iskolánkon is megszervezésre került az olimpiai nap, amelyen több mint 60 tanuló vett részt a 6. és a 7. évfolyamból. Gratulálunk a szép teljesítményekhez!

• Lehetsz király!

• Ebben az iskolai évben ismét megrendezésre került olvasási versenyünk LEHETSZ KIRÁLY! címmel. A gyerekeknek a Malac Julcsa c. könyvet kellett elolvasniuk. A versenybe minden osztályból bekapcsolódtak a tanulók. Illusztrációkat készítettek a mesékhez, amely iskolánk folyosóján megtekinthető, valamint olvasónapló formájában is feldolgozták azokat. A győzteseknek gratulálunk! A pedagógusoknak pedig köszönjük a felkészítést!
            Az idei királyok: Farkas Eszter (1.B), Ferenc Bálint (2.D), Miklós Mária Noémi (3.B), Csízi Lilien Zille (4.A)
            2. helyezés: Kerestes Zoé Rebeka (1.B), Lehotská Ciara (2.A), Fekiač Kiara (3.C), Hugyár Nóra (4.A)
            3. helyezés: Iván Tamás (1.A), Ferencz Tímea (2.D), Kárász Márk (3.A), Kalas Zsófia (4.A)
            Bódi Szilvia és Horváth Zsuzsa

• Az erdő dala - díjkiosztó

• A Debreceni Nagyerdőért Egyesület "Az erdő dala" című verspályázatának díjkiosztó ünnepségén vettek részt tanulóink Budapesten. Molnár Bálint verse 1. helyezést, Heinrich Zsófia 3. helyezést ért el. A tanulók verseit 850 beérkezett vers közül választották ki. Gratulálunk a szép eredményhez!