• „Ahogy Petőfi szeretett” - vándorkiállítás

• A 2023-as Petőfi-emlékév alkalmából iskolánk felső tagozatos diákjai 2023. szeptember 8-án megtekinthették a Rákóczi Magyar Házban  a  Szövetség a Közös Célokért társulás „Ahogy Petőfi szeretett” című vándorkiállítását. A diákok sok érdekességet olvashattak Petőfi életéről, versrészletekkel ismerkedhettek az életművéből, illetve számos képet is láthattak a költőóriásról.

Köszönettel: Tamás Ákos

• Újjáalakult a diákparlamentünk!

• Nagy örömünkre a 2023/2024-es tanévben új, lelkes, kreatív tagokkal bővült a diákparlamentünk csapata:

Elnök:

Miko Lilianna (7.A)

Alelnök:

Holló Betti (7.A)

Faliújság-felelősök:

Lukács Fanni (7.A)
            Horváth Mária (7.B)
            Bláha Jázmin (7.A)
            Váradi Bernadett (6.A)
            Szarka Vivien (6.A)

Honlapfelelős:

Csutor Csenge (6.A)
            Miklós Mária Noémi (8.A)

Jegyzőkönyvvezető:

Heinrich Zsófia (7.A)
            Dusza Hanna Zsófia (8.A)

Pénztáros: Magyari Zille (7.A)

Fotós: Fekiač Kiara (8.A)

Sok kreatív ötletet, kitartást kívánunk!

• A 2023/2024-es tanév ünnepélyes megnyitója

"Lehullott már néhány levél, hunyorog a napsugár,

indulhat az újabb tanév, az idő is tudja már.

Előkerül sok-sok tankönyv, táska, füzet, ceruza,

feldíszítve, ünneplőben vár újra az iskola."

BÁRTFAI JUDIT: TANÉVNYITÓ / részlet/

• Kincskeresőink Budapesten

• Iskolánk két hetedikes tanulója, Dusza Hanna Zsófia és Miklós Mária Noémi, akik sikeresen részt vettek a Kincskeresők – helyi értékeket kutató diákok konferenciáján, meghívást kaptak a budapesti Néprajzi Múzeumba. Az érdekes tárlatvezetés mellett betekinthettek a restaurálás rejtelmeibe is. Este egy fantasztikus előadást láthattak a Budapesti Operettszínházban, majd a csodálatos Magyar Zene Házát is megtekintették.

• XXX. Tompa Mihály Országos Verseny

• 2023.6.17-én véget ért a XXX. Tompa Mihály Országos Verseny, amelyen iskolánkat három tanuló: Jánosdeák Zoltán (II.A), Molnár Bálint (VI.A) és Hencz Vivien (IX.B) képviselte. Mindhárman helyt álltak az ország legjobb vers- és prózamondói között, és bronzsávos minősítést értek el. Szívből gratulálunk!

• Tanulmányi kirándulás Füleken

• 2023. június 6-án iskolánk 2.A, 3.A és 3.B tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt Füleken.

A történelmi városban megtekintették a Füleki Vármúzeumot, amely a középkori vár és város történelmét mutatja be.

A Bebek bástyából csodálatos kilátás kínálkozott számukra a városra és környékére.

A Városi Honismereti Múzeum kiállítótermében a gyerekek megcsodálhatták a helyi nemesség és iparosság régmúlt emlékeit.

A kirándulás értékét pedig tetőzte, hogy a gyerekek vonattal utazhattak.

Köszönjük Fülek a csodás élményeket!

• Petőfi Sándor és Gömör, Nógrád - pedagógiai projektnap

• 2023. június 9-én iskolánk neves eseménynek adott otthont, ugyanis nálunk zajlott az immár 16. alkalommal megrendezésre kerülő pedagógiai projektnap, amely ezúttal Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából a Petőfi Sándor és Gömör, Nógrád címet kapta. A projektnap főszervezője az Ádám Zita vezette SZMPSZ Regionális Pedagógiai Központja és a Pro scholis – Gömör és Nógrád Kistérségi Közoktatás-fejlesztéséért társulás.

A projekteken belül az iskolák bejárták Petőfi felvidéki utazásainak gömöri és nógrádi helyszíneit. A helyszínek bebarangolásának módját, illetve a projekttel kapcsolatos egyéb tevékenységeket a  20 résztvevő iskola a saját elképzeléseihez, a tanulók életkorához mérten valósította meg, így minden iskola egyedi produkcióval, projekttel érkezett: utaztunk korban és időben, valóságban és képzeletben, hallhattunk Petőfitől gyerekverseket, illetve megzenésített verseket, láthattunk versillusztrációkat, dramatizációkat, megismerkedhettünk Petőfi életének és szerelmének részleteivel.

Iskolánk csapata "Ezerszer, Júlia!" címmel Petőfi Tompánál tett bejei látogatását elevenítette fel dramatizáció formájában, de bepillantást nyújtott a költő és Szendrey Júlia szerelmének ebben az időszakban történő kibontakozásába, viszontagságaiba és beteljesülésébe is. Projektjüket a tanulók által készített sziluett animáció, valamint a felcsendülő dallamok gazdagították.

Az eseményt jelenlétével megtisztelte Fekete Irén, az SZMPSZ elnöke, Wurst Erzsébet, az Ausztriai Magyar Egyesületek és Szervezetek Központi Szövetsége oktatási és kultúrfelelőse, Fülöp Andrea, Magyarország Pozsonyi Nagykövetsége Besztercebányai Alkonzulátusának konzulja, s nem utolsósorban Tornalja város polgármestere, Győrfi Erika.

A projektnapon iskolánk Galiba Gyermekcsoportja is bemutatta Szeret – nem szeret című előadását.

Az eseményt hosszas készülődés előzte meg, hiszen iskolánk tanulói különféle módokon egész évben foglalkoztak Petőfi Sándor emlékével. A tanév során többek között versillusztrációkat, posztereket, leporellókat, lapbookokat, kokárdákat készítettek, faliújságokkal díszítették fel iskolánk folyosóit. Az elkészült munkákat a projektnap során kiállítás formájában lehetett megtekinteni.