• Napközis tábor - 1. nap

• Július utolsó hetén ismét gyerekzsivajtól lett hangos az iskolánk udvara, elkezdődött a napközis nyári táborunk. Színes programok várják majd a gyerekeket a hét minden napján, így a maira is jutott néhány. A délelőttöt mozgással indítottuk, majd az iskolában megpihenve kreatívkodtunk is, az első tábori napot pedig mozizással zártuk.

• Ballagás

• "Lehet, hogy gyenge néha még a hangunk,

Lehet, hogy léptünk még bizonytalan,

De indulunk: a szépet, jót akarjuk

S érezzük, hogy hitünknek szárnya van!"

Juhász Gyula

• Cseregyerek – Rozumieme.si

• A rozsnyói alapiskolából (Základná skola, Pionierov 1) a Cseregyerek – Rozumieme.si programban részt vevő szlovák tesóink  2022. június 10-én látogatást tettek iskolánkon. A tanulók csoportokban különféle aktivitásokon vettek részt, melybe iskolánk 5.A és 6.A osztályos diákjai is bekapcsolódtak. Egy csodás, élményekkel teli napot tölthettünk együtt.

-MK-

• Médiasztár

• Iskolánk ötödikes és nyolcadikos tanulói szép helyezéseket értek el a  XIII. Médiasztár országos tehetséggondozó diákújságíró versenyen, amely a gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola szervezésében zajlott.

I. kategória - Heinrich Zsófia 5.A - 2. hely

Jánosdeák Aurélia - 5.A - 2.hely

Magyari Zille - 5.A - 4. hely

Bláha Áron - 5.A - 13. hely

II. kategória - Hencz Vivien - 8.B - 3. hely

Cselényi Vanessza - 8.B - 9.hely

Gratulálunk!

-VTK, SZE-

• Mikszáth Kálmán gyöngyszemei projektnap

• A Pro scholis – Gömör és Nógrád Kistérségi Közoktatás-fejlesztéséért, az SZMPSZ Rimaszombati Regionális Pedagógiai Központja és a Területi Választmánya a rimaszombati Református Oktatási Központ – Tompa Mihály Református Gimnáziumban (TMRG) rendezte meg 2022. június 17-én a pedagógiai projektnapot.

Ebben az évben Mikszáth Kálmánra emlékeztünk meg, születésének 175. évfordulója alkalmából.

A projektnapon 12 iskola tanulói Mikszáth egy-egy novelláját vitték színpadra.

Iskolánk nyolcadikos és kilencedikes tanulói: Hacsi Dániel, Klement Kinga Kitty, Mišurák Balázs, Szívós Lilla (8.A), Hencz Vivien (8.B), Fekiač Filip, Khadhraoui Miriam, Nagy Máté Botond, Revaj Bernadett (9.A) a Tímár Zsófi özvegysége c. novellát dolgozták fel.

• Magyar vagyok... Határtalanul

• A Magyar vagyok... Határtalanul nemzetközi rajzpályázat az idén XXIII. alkalommal került megrendezésre, melynek célja ebben az évben a nemzeti hagyományok és értékek képzőművészeti eszközökkel történő bemutatása volt. A legsikeresebb alkotásokból kiállítás nyílt a Miskolci Művészetek Házában. Iskolánk díjazottja Simon Áron, 3.B osztályos tanuló. Gratulálunk!

-HZS-

• Som proti násiliu – Šťastný človek neubližuje rajzpályázat

• Az erőszak ellen vagyok – A boldog ember nem bántalmaz címmel meghirdetett rajzpályázaton iskolánk 8.B osztályos tanulója, ESZRÉNYI BÍBORKA, 1.helyezést ért el. A díjazásra a Tompa Mihály Városi Művelődési Központ dísztermében került sor. A kiállítás megnyitóját a helyi Művészeti Alapiskola növendékei által készített műsor gazdagította.

Gratulálunk a szép eredményhez!

-SzN-

• Kosárlabda-bajnokság Bátkában

• Iskolánk felső tagozatos diákjai kosárlabda-bajnokságon vettek részt Bátkában, ahol a 2. helyen sikerült végezniük. Ezúton is gratulálunk nekik!

-BD, IL-