• INFO-PRO projekt – élménypedagógiai képzés

• A 2023/24-es tanévben iskolánk a Ternipe szervezettel együttműködve bekapcsolódik az INFO-PRO elnevezésű Erasmus+ projektbe, amelynek keretében 30 tanulónak nyílik lehetősége részt venni programozói tanfolyamon, illetve élménypedagógiai foglalkozásokon.

A program kezdetét megelőzően tanáraink július 7. és 9. között Vácra utaztak, ahol 30 órás élménypedagógiai képzésen vettek részt.

• Szeptemberben elindult iskolánkon az INFO-PRO elnevezésű Erasmus+ projekt, amelynek keretében 30 tanulónak lehetősége nyílik, hogy bekapcsolódjon egy programozói tanfolyamba. A foglalkozások heti egy alkalommal, ingyenesen zajlanak a 2023/2024-es tanévben. A foglalkozások során a játékkészítő UNITY programnyelv alapjait sajátítják el a gyerekek. Célunk, hogy a tanév végére elkészítsenek egy olyan játékot, amely a többiek számára is elérhetővé válik. A programozás mellett a tanulók élménypedagógiai csoportfoglalkozásokon is részt vesznek, hogy problémamegoldó készségeik fejlődjenek, illetve megtanuljanak csapatban dolgozni. A tavaszi szünetben lehetőség nyílik egy 2 napos kirándulásra a programban résztvevő budapesti csoporttal, illetve a nyári szünidőben a program résztvevői táborozáson vesznek részt Bécsben.

• Élménynap a felső tagozaton

• Karácsony közeledtével élménynapot tartottunk a felső tagozat tanulóinak. Nagy volt az érdeklődés, jó volt a hangulat.

• Programozás

• Péntekenként zajlik a programozás, amelyen tanulóink a C# programnyelvvel ismerkednek.

• Látogatás Budapesten

• 2024. február 10-én meglátogattuk a budapesti csoportot, hogy elvigyük nekik iskolánk csapatának ajándékát és a gyerekek üzeneteit.

Az élménypedagógiai foglalkozáson megismerkedtünk a csoport fiataljaival, illetve a facilitátorokkal, akikkel közösen alkottunk az együttműködés témájában.

• Nemzetközi találkozó

• 2024.2.23-24-én tanulóink nemzetközi találkozón vettek részt Rimakokaván, ahol megismerkedtek az INFO-PRO projekt budapesti csoportjának tagjaival.

A találkozó során tanulóink ismerkedtek, áttekintették, hogy milyen foglalkozásokon vettek részt az egyes országokban, játszottak, szórakoztak, sok-sok élménnyel gazdagodtak.