• EURÓPAI SPORTHÉT

• Az Európai Sporthét célja a sport és testmozgás népszerűsítése egész Európában, új tevékenységeket ösztönöz, de egyben épít a már sikeres, bevált kezdeményezésekre mind európai, nemzeti, regionális és lokális szinteken. A Sporthét célközönségébe mindenki beletartozik, kortól és edzettségi szinttől függetlenül. Több mint 100 tanulónk vett benne részt ACTÍVAN.

• Figyelem!

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy 2016.szeptember 27-én 14:30 órai kezdettel az iskola ebédlőjében össziskolai szülői értekezletet tart. Ezt követően pedig az osztályokban folytatódnak a szülői értekezletek.

• SZŐTTES KAMARA NÉPTÁNCEGYÜTTES - RENDHAGYÓ ZENEÓRA

• Népzenén és néptáncon keresztül vezettek be minket nagyapáink zenei világába. A műsorban megismerkedhettünk különféle hangszerekkel, meghallgattuk, hogyan szólnak ezek külön - külön és együtt. Ezen kívül láttunk régi magyar táncokat szép népviseletben és hallottunk sok szép magyar népzenét is.

• 2016. május 5. - ANYÁK NAPJA / 1. A és 1. B /

• "Az anya, az igazi édesanya a legcsodálatosabb ember a világon. Ő a tündéri hang, aki jó éjt kíván; aki mesél neked egy vidám nap után."     Pán Péter

• LÁTOGATÓBAN AZ OVISOKNÁL

• Az óvoda- iskola átmenet megkönnyítését célzó együttműködés keretében most az iskolásaink látogattak az óvodába tanítóik kíséretében. A kellemes hangulatú délutánt töltöttek el együtt. A kedves vendéglátást hálásan köszönjük az óvodásoknak és az óvónéniknek! Mindenkinek nagy öröm volt a találkozás!

• A Médiasztár verseny döntőjén jártunk

• 2016. április 12-én került megrendezésre az idei év Médiasztár versenyének döntője. Hagyományosan a Gútai Magán Tannyelvű Szakközépiskola volt a vendéglátó. Iskolánkat az 1. kategóriában ismét Lukács Lýdia, 6.B osztályos tanuló képviselte. A verseny nagyon színvonalas volt, az élő döntő 3 fordulóból állt. Az első fordulóban kreatív intézményneveket, vagy címeket kellett a versenyzőknek a megadott betűszavakból megalkotniuk. A 2. fordulóban élményszerű beszámolót kellett tartaniuk a tanulóknak, "Milyen lenne egy nap a Földön szabályok nélkül" címen. A 3. feladat egy szórólap elkészítése volt a Föld napja alkalmából. A kategóriában Lidus nagyon jól helytállt, ügyesen oldotta meg az egyes feladatokat. Büszkén hallgattuk, hogy kiemelték intézményünket, mivel mi voltunk a legmesszebbről. Az pedig, hogy külön megdicsérte a zsűri Lidus csengő nyelvjárását, nagyon jól esett mindkettőnknek.

Iskolánk nevében szívből gratulálok diákomnak, és további sok sikert kívánok neki.

Miko Attila

• A Romák világnapja

• 2016. április 8-án iskolánk alsó és felső tagozatos tanulói egy rövid, de annál tartalmasabb műsorral készültek a Romák világnapja alkalmából. Roma tanulóink verssel, táncos-zenés előadással szórakoztatták a közönséget.

/képek a galériában/