• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy a félévi bizonyítványokat a tanulók

2019. január 31-én (csütörtökön) a 4. tanítási órán kapják meg.

A tanítás a 4. óra után befejeződik.

Egyúttal értesítjük az alsó tagozatos tanulók szüleit, hogy ezen a napon napközi 12.30-ig üzemel.

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy 2019. február 1-jén /pénteken/ félévi szünidő lesz.

• Színházi előadás

• 2018. január 24-én iskolánk tanulói a 7., 8. és 9. osztályból színházi előadáson vettek részt Kassán a Thália Színházban. Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig! című ifjúsági regényének musical változata minden kisdiák szemébe könnyeket csalt. A tanulókat Miko Katalin, Székely Zsuzsa, Szabó Nikola és Pierzchala József kísérte el.

• A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

• Iskolánk idén is megemlékezett egy kis műsorral a KULTÚRA NAPJÁRA. Az idei évben rendhagyó előadást tekinthettek meg a tanulók. A nyolcadikos és kilencedikes diákokból álló csapat a tavalyi év Padagógiai Projektnapjára készült műsort elevenítették fel, melyben Szombathy Viktorra, Rimaszombat szülöttére emlékeztek.

• Madáretető szépségverseny

2018 októberében lett meghirdetve a rimaszombati Gömör-Kishonti Múzeum által a madáretetők építésével kapcsolatos verseny, amelybe több iskola is benevezett a régióból. A tanulóink is szép létszámmal kapcsolódtak be a versenybe. Tudatában annak, hogy a tél számunkra, emberek számára is nagy kihívás, és érezzük, hogy bizony a természetben milyen komoly erőpróba lehet. A madarakat etető ember amellett, hogy gyönyörködik szárnyas látogatói látványában és jóleső érzéssel figyeli táplálkozásukat, egy nagyszerű emberi tulajdonságról is számot ad: önzés nélkül segít. A kreativitás és a segítőkészség találkozásából nagyon szép és különleges munkák születtek.

2018.11.15-én került sor a verseny ünnepélyes kiértékelésére Rimaszombatban. Az 1. díjat iskolánk 7.B osztályos tanulója, Hajdú Regina nyerte el. Emellett dicsérettel illették iskolánk tanulóit a sok szép madáretető elkészítéséért. Kiváló munkájukért köszönet és sok sikert kívánunk a továbbiakban is!

PaedDr. Barnócky Anita