• Kincskeresők XV.

• 2019. november 13-án és 14-én a Kincskeresők XV. – helyi értékeket kutató diákok konferenciáján vettünk részt Dunaszerdahelyen. Immár tizenötödik alkalommal kapcsolódhattunk be az országos diákkonferenciába. Iskolánkat a 8.A osztályból Kariž Dominika és Varga Vivien képviselték, akik Beretke község tájházát és néprajzi értékeinket mutatták be. Kutatómunkájukat a zsűri aranysávos minősítéssel ismerte el. Szívből gratulálunk a szép teljesítményhez!

Ragályi Emese és Szabó Nikola

• Tesztelés-5

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága értesít mindenkit, hogy a  2019/2020-as tanévben az 5. évfolyamot látogató tanulók tesztelésen vesznek részt

2019. november 20-án

a következő tantárgyakból: matematika, magyar nyelv és irodalom.

Szervezési okok miatt 2019. november 20-án szabadot kapnak a következő osztályok:

6.D, 6.E, 6.F, 7.D, 8.C, 8.D, 9.C

• iBobor informatikai verseny

• A legjobbak:

Sebők Eszter 8.A

Kalydy Boróka 8.A

Csapó Renáta 9.A

Pacek Fanni 9.A

Szekeres Fruzsina 8.A

Šimon Noel 7.B

Mišurák Balázs 6.A

Molnár József 6.A

Zsíros Dániel 7.A

Krištof Béla 7.B

GRATULÁLUNK

• Mozgásban az élet - Život v pohybe

• A 4. A és a 4. D osztály tanulói ismét sikeresen szerepeltek Feleden, ahol 9. alkalommal került megrendezésre a tehetséges roma tanulók számára a Mozgásban az élet - Život v pohybe nevű fesztivál.

• HALLOWEEN

• Idén is megrendeztük a Halloween délutánt a napközis tanulók részére. Napjainkban már itthon is igencsak elterjedt lett a Mindenszenteket megelőző nap bulizós, játékos hangulata.
            Mi sem hagyhattuk ki ezt az alkalmat és  játékos Halloweent tartottuk, ahol a gyerekek különféle tréfás versenyjátékokban mérhették össze ügyességüket.  Mindenki remekül érezte magát és jól szórakozott ezen a délutánon.

• Falusi hagyományok hete 2019

• Mesemondó fesztivál - Benedek Elek halálának 90. évfordulója tiszteletére

• „30 éve már...” a mi iskolánk!

• Iskolánk 30 éve költözött az új épületbe, amelyet azóta is szépítünk és korszerűsítünk

• Kirándulás a zgłobicei lengyel baráti iskolánál

• Labdabajnokság

• A szép, napos őszi időt kihasználva, 2019.október 16-án Labdabajnokságot rendeztünk a napközisek részére, ahol a gyerekek az egyes állomásokon labdajátékokkal ismerkedhettek meg. A kis versenyzők lelkesen teljesítették a feladatokat, s közben nagyon jól érezték magukat.

• AlgoritMánia

• Iskolánk három 9.A osztályos tanulója, Mike Szabolcs, Mišurák Bálint és Pacek Fanni az AlgoritMánia informatikai versenyen vettek részt Füleken. A versenyen az általános számítástechnikai ismeretek és az algoritmikus, kreatív gondolkodás felhasználása került a középpontba. A tanulók a hatodik helyezést érték el, de így is értékes tapasztalattal és ajánddékkal gazdagodtak! Gratulálunk!

• Ki tud többet Tornaljáról?

• A TORNALJAI VÁROSNAPOK alkalmából a diákönkormányzat tagjai vetélkedőt szerveztek.  Az iskola könyvtárában 9 csapat mérettette meg magát. A vetélkedő többféle, játékos feladatból állt.  A DÖK által készített prezentáció alapján (amely bemutatta Tornalja város történetét, a térség híres szülötteit, természeti érdekességeit) egy kvízt töltöttek ki a csapatok, majd következett a várossal kapcsolatos puzzle kirakása, történetírás a megadott szavak alapján, a Fehér ló c. monda egy részletének dramatizálása. Egy-egy csapattag illusztrációt készített az Ajakatlan kisasszony történetéhez. Ezt követte az ún. villámjáték, amikor a versenyzőknek tornaljai épületeket kellett felismerniük.

Az összegyűjtött pontok alapján az első helyezést a „Brazilok” (Hencz Vivien, Zsíros Dániel, Csapó Renáta, Ruszó Tamás) nevű csapat érte el.

Második helyen a „Maped” (Beke Bernadett, Ikri István, Kalydy Boróka, Várady Orsolya) nevű csapat, harmadik helyen pedig az „Ufók” (Csúr Erika, Telky Nikola, Bocko Mira Szófia, Kosztúr Benjamin) csapata végzett.

Gyönyörű rajzaikért a zsűri különdíjban részesítette Kalydy Borókát és Bocko Mira Szófiát. A vetélkedőn a tanulók és a tanárok is egyaránt nagyon jól érezték magukat.

Marton Emese, DÖK elnök

• Színházlátogatás

• Iskolánk 5. és 6. osztályos tanulói október 9-én színházi előadáson vettek részt Ózdon, ahol a Csizmás kandúr mese színpadi változatát tekintették meg.

• Az aradi vértanúkra emlékeztünk

• Tanulóink ünnepi műsorral emlékeztek meg az aradi vértanúkról, akiket 170 évvel ezelőtt végeztek ki.

• Výzva na prekladanie cenovej ponuky

• Školské potreby pre žiakov žijúci v HN

Výzva

• A zene világnapja

• Yehudi Menuhin javasolta 1975-ben, hogy október 1-jén tartsák a zene világnapját, legyen ez az a nap, amelynek főszereplője a ZENE. Yehudi Menuhin amerikai hegedűművész és karmester, aki művészi pályájának nagy részét az Egyesült Királyságban futotta be. Végül brit állampolgár lett és tiszteletbeli lovaggá is ütötték. Egy érdekességet említenék - kedvelt zeneszerzői közé tartozott Bartók Béla is, aki az ő felkérésére írta a SZONÁTA SZÓLÓHEGEDŰRE című művét, melyet természetesen Menuhin előadásában ismert meg a NEW YORK-i közönség 1944-ben, majd a magyar közönség is 1946-ban. Mint mondta: "Arra szeretnék buzdítani minden várost, falut és országot,hogy rendezzenek sokféle zenei eseményt ezen a napon. Örülnék, ha nemcsak koncerteken, rádióműsorokban szólalnának meg régi és mai művek, hanem spontán megnyilvánulásként utcákon, és tereken is muzsikálnának énekesek, kórusok, dzsessz zenészek és a komolyzene legjelentősebb előadói…." Ez sok nagyvárosban így is történik.

Mi is megünnepeltük már többféleképpen e jeles napot: volt, hogy osztályonként egy időben énekeltünk népdalokat, vagy az iskolarádióból szóltak ismert komolyzenei művek, készítettünk faliújságot, vagy jeles évfordulókról emlékeztünk. Ma a 4., 5. és 6. évfolyam tanulói, valamint az énekkar tagjai közösen elénekeltek 3 népdalt. A zenei kíséretet iskolánk tanárai, Fűzér Henrietta (hegedű) és Kiss Tamás (zongora) biztosították.