• Környezetvédelmi világnap

• Június 5-én tartják a környezetvédelmi világnapot. Az ENSZ 1972-ben nyilvánította ezt a napot a környezetvédelem világnapjává, azóta minden évben különféle eseményekkel, akciókkal, oktatási rendezvényekkel hívják fel a figyelmet a fenntarthatóság és a környezetvédelem fontosságára.

Iskolánk tanulói egy nemzetközi környezetvédelmi projektben vettek részt, amelynek záró eseménye egy online fesztivál volt.

A projekten belül lehetőség volt a környezetvédelemmel kapcsolatos témák változatos feldolgozására. Mi úgy döntöttünk, hogy iskolaújságot állítunk össze az ENSZ 6. fenntartható fejlődési céljának témájában, amely a TISZTA VÍZ ÉS ALAPVETŐ KÖZTISZTASÁG.

A projektbe a 6.B, 7.A, 7.C, 8.A, 9.B és 9.C osztályok 36 tanulója kapcsolódott be. Cikkeikben a vízzel, annak fontosságával, a vízszennyezéssel, illetve a víztisztítással foglalkoztak. Az újságot magyar és angol nyelven is elkészítették. Ezt követően bemutatták munkáikat osztálytársaiknak.

Az online fesztiválon Tamás Jázmin (6.B) és Porteleki Benjamin (6.B) képviselte iskolánkat. Prezentációval mutatták be projektünk folyamatát és az újságot.

Az eseményen 25 ország 100 tanulója vett részt, számos érdekes beszámolót és produkciót láthattunk. Tanulóink sikeresen képviselték iskolánkat.

-GV, VHG-

A víz - magyar nyelven

Water - angol nyelven

Slideshow | Festival for the Environment Day (padlet.com)

Festival for the Environment Day (padlet.com)

• Ismerjük meg egymást! – Let's get to know each other!

• Ismerjük meg egymást! annak a projektnek a neve, amelybe az 5.A osztály tanulói kapcsolódtak be. A class2class tanári portál lehetőséget biztosít a világ különböző részein angol nyelvet oktató tanároknak, hogy együttműködési projektekben vehessenek részt.

Így valósult meg 2023. június 2-án az az online óra, amelynek során virtuálisan Argentínába utaztunk, és megismerkedtünk a La Pampa tartományban található General Pico város Colegio Santa Ines iskolájának tanulóival. Az online óra során tanulóink meghallgatták argentin társaik bemutatóját országukról, szokásaikról, fesztiváljaikról, valamint iskolájukról. Ezt követően mi is bemutattuk Szlovákiát, nevezetességeinket, városunkat, iskolánkat.

Az online órát alapos felkészülés előzte meg, melynek során tanulóink bemutatkozó videót készítettek magukról, illetve prezentációt állítottak össze.

Az óra vidám, barátságos hangulatban telt, tanulóink ügyesen képviselték iskolánkat.

- JJ, VHG -

• Dénes György születésének 100. évfordulója

• Május utolsó napján iskolánk tanulói a pelsőci Dénes György Alapiskolában jártak Dénes György születésének 100. évfordulója alkalmából megrendezett vers- és prózaíró, valamint versillusztráló verseny díjkiosztóján.A legtöbb mű a mi iskolánkból érkezett. Műveiket a zsűri a következőképpen értékelte: Kertész Mária (3.B) – Sétálni ment a három kalap című illusztrációja Matrka Simon különdíját kapta meg, Bocko Mira Szófia (9.A) – Világvégi palota című illusztrációja pedig 2. helyezést ért el. Molnár Bálint (6.A) – Tavaszi álom című verse 1. helyezést, Václavik Nóra (9.A) – Fictophilia című verse 3. helyezést ért el.

Gratulálunk az elért eredményeikhez!
            -VS, SZB-

• PEACE RUN

• Iskolánk tanulói is bekapcsolódtak a Békefutás elnevezésű akcióba, melynek célja a szabadság, tolerancia és a megértés előmozdítása a társadalomban.