• A FÜLEKI GIMNÁZIUM BEMUTATÓJA

• Iskolánkon 2024. február 16-án került megrendezésre a Füleki Gimnázium diákjai és tanára által a következő tanévtől induló új gimnáziumi informatikai osztály bemutatása a leendő 8.- 9.osztályos tanulóink részére. Ilyen informatikai osztályt magyar nyelven a Besztercebányai kerületben egyedül a Füleki Gimnáziumban nyitnak csak a 2024/2025 tanévtől. Megismerkedhettünk általuk  az informatikai softwarekkel, valamint új információkat kaptunk a mesterséges intelligencia /AI/ jelenlegi helyzetéről. A tanulókat lenyűgözték a drónok,  a robot-tank és a robot-kutya bemutatója. Lehetséges, hogy még az iskolaválasztást is néhányan átgondolják, mert kedvet kaptak az informatikához és a programozáshoz. Az érdekes és hasznos előadást követően a tanárok részére is külön előadást tartott RNDr. Tomolya Róbert PhD. a mesterséges intelligencia jövőjével kapcsolatosan.

-VCS-