• Könyvtárban jártunk!

• Minden év februárjában a második évfolyam ellátogat a városi könyvtárba. Ebben az évben sem volt ez másként. A 2. A, 2. B és a 2. D tanulói megtudhatták, miben rejlik a könyvtár titka, de a képek is magukért beszélnek.

• Sítanfolyam

• 2019. február 11. és 15. között iskolánkon már hagyományosan megrendezésre került a sítanfolyam. Az eseményt lázas készülődés előzte meg. Öt nap a barátok közt, s a kedvelt sporttevékenységünket is űzhetjük. Kell ennél több??? Hatalmas volt az érdeklődés, közel 60 tanuló vett részt az iskolai akción. Reméljük, mindenki jól érezte magát és jövőre is újra találkozunk https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png

• Mozgó Mozi

• 2019.2.11-én iskolánkat meglátogatták a Rákóczi Szövetség képviselői. A Mozgó Mozi program keretén belül tanulóink az Árvácska című filmet tekintették meg. A délutáni filmvetítésen a beíratás előtt álló óvodások és szüleik vettek részt.

A Szaffi című mese megtekintése után a Rákóczi Szövetség munkatársa a magyar iskola választásának fontosságáról beszélt, majd a beíratási program további két fontos állomásáról informálta a szülőket: 1. Minden magyar iskolába íratott gyermek iskolatáskát kap a Rákóczi Szövetségtől.

2. Minden gyermek, aki szeptemberben magyar iskolában kezdi az első évfolyamot, megkapja a Rákóczi Szövetség 10 000 Ft értékű tanulmányi ösztöndíját.

Köszönjük a Rákóczi Szövetség képviselőinek, a szülőknek és az óvoda pedagógusainak, hogy segítettek a Mozgó Mozi programjának megvalósításában.

• ÉRTESÍTÉS!

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága értesíti a Tisztelt Szülőket, hogy 2019. február 14. és 15. között /csütörtök – péntek/ a tanulók és pedagógusok magas számú influenzás megbetegedése miatt a tanítás szünetel.

A tanítás 2019. február 18-án /hétfőn/ folytatódik.

• Online próbatesztelés!

• Iskolánk 9.A és 9.B osztályos tanulói online próbatesztelésen vesznek részt 2019. február 13-án (szerda) matematikából és magyar nyelvből! A résztvevő tanulók a tesztelés után hazamehetnek!

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy a félévi bizonyítványokat a tanulók

2019. január 31-én (csütörtökön) a 4. tanítási órán kapják meg.

A tanítás a 4. óra után befejeződik.

Egyúttal értesítjük az alsó tagozatos tanulók szüleit, hogy ezen a napon napközi 12.30-ig üzemel.

• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy 2019. február 1-jén /pénteken/ félévi szünidő lesz.

• Színházi előadás

• 2018. január 24-én iskolánk tanulói a 7., 8. és 9. osztályból színházi előadáson vettek részt Kassán a Thália Színházban. Móricz Zsigmond Légy jó mindhalálig! című ifjúsági regényének musical változata minden kisdiák szemébe könnyeket csalt. A tanulókat Miko Katalin, Székely Zsuzsa, Szabó Nikola és Pierzchala József kísérte el.

• A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

• Iskolánk idén is megemlékezett egy kis műsorral a KULTÚRA NAPJÁRA. Az idei évben rendhagyó előadást tekinthettek meg a tanulók. A nyolcadikos és kilencedikes diákokból álló csapat a tavalyi év Padagógiai Projektnapjára készült műsort elevenítették fel, melyben Szombathy Viktorra, Rimaszombat szülöttére emlékeztek.

• ISMERJ MEG MINKET tehetséges roma tanulók fesztiválja

• A 3.A és a 3.D osztály tanulói már harmadik alkalommal vettek részt Rimajánosiban az ISMERJ MEG MINKET tehetséges roma tanulók fesztiválján. Ezúttal a Doja a cigánytündér c. mesefeldolgozást adták elő. Előadásuk nagy sikert aratott, amiért dicséretet érdemelnek. Reméljük, hogy még sok ilyen kellemes délelőttben lesz részünk.

• Könyvvásár

• Iskolánkon idén is sor került az őszi könyvvásárra, ahol tanulóink sok-sok könyv közül válogathattak. Mindeki talált kedvére valót, öröm volt nézni a sok csillogó szemű gyereket, akik vidáman nézelődtek. Meg kell említeni, hogy a könyvvásár alatt eladott könyvek árának 10 %-a az iskolai könyvtárat gazdagítja:)