• A Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága tisztelettel értesít mindenkit, hogy 2017. december 22-én /pénteken/ igazgatói szabad lesz.

• Karácsonyi szeretetládika

• A Kazinczy Ferenc Alapiskolában karácsony előtt már hagyományosan megnyitottuk „szeretetládikánkat”, melybe kicsik és nagyok adományait, játékokat, édességet, ruhákat, cipőt, könyveket gyűjtöttünk. Az ajándékok átadására 2017.december 19-én került sor. Az adományozóknak köszönhetően  több, mint száz kisgyermek szemében csillantak meg az öröm lángocskái. Köszönjük mindenkinek. Áldott, békés karácsonyt kívánunk.

• Karácsonyi műsor

• 2017. december 4-én mutattàk be iskolánk 9.A osztályos tanulói a "Mladosť je zázrakov čas" című szlovák nyelvű előadást, mellyel nagy sikert arattak úgy iskolatàrsaik,mint a szülők körében!   Kovács Andrea

• Az 1. C, a 2. A, a 2. D és a 4. D karácsonyi műsora

• 2017. december 12-én került sor a nulladik, a 1. C, a 2. A, a 2. D és a 4. D karácsonyi műsorára, amely az iskola ebédlőjében volt megtartva a szülők részére. A tanulók a karácsonyi műsoron kívül a roma fesztiválon előadott programjukat is bemutatatták, amellyel iskolánkat képviselték Feleden és Jánosiban is.

• Menő csokipapír kerestetik!

• Azt már Csukás István meséjéből tudjuk, hogy van valaki, aki mindenféle csokoládét szeret. Ez nem más, mint Gombóc Artúr, a legendás mesehős.  Menő csokipapír kerestetik! címmel hirdettük meg azt a versenyt, amelyben Gombóc Artúrnak terveztünk csokipapírokat. Ötletes és valóban egyedi rajzok születtek, melyek megtekinthetők az iskola folyosóján.

Köszönjük a napközis tanító nénik segítségét és a tanulók kreatív alkotásait.

Bódi Szilvia és Horváth Zsuzsa

• Teremfoci

• Sikerült! Megint ott leszünk a kerületi versenyen! A tornaljai Kazinczy Ferenc Alapiskola tanulói járási bajnokok lettek teremfociban. Gratulálunk!

• ADVENTI KOSZORÚK KÉSZÍTÉSE

• Advent - a készülődés, várakozás ideje

A december elsejével kezdődő adventi időszak karácsony szenteste, Krisztus születésének napján ér véget. Elnevezése a latin adventus szóból származik, jelentése: eljövetel, s így advent huszonnégy napjában Jézus Krisztus eljövetelére várakozik kicsi és nagy egyaránt. Az adventi időszak egyben a karácsonyi előkészület ideje. Ilyenkor előkerülnek az adventi lakásdíszek az adventi naptár, kicsi és nagy együtt számolja a napokat, mennyit kell még karácsony estig aludni. Ennek az időszaknak talán a legszebb dísze az adventi koszorú, amelyet készen is megvehetünk, de értékesebb, ha mi magunk készítjük el. Nem kell sok dolog hozzá, egy koszorú alap, négy gyertya, s ötletes díszítő elemek – szárított narancs, fenyőfaág, masnik, termések. Mi is így készítettünk szebbnél -szebb adventi koszorúkat.

• Színházban jártunk

• 2017. 11.23-án iskolánk 38 tanulója a szlovák nyelvi TB keretében a "Ďurošík" című szlovák nyelvű előadást tekintette meg Rozsnyón az Actores színház előadásában. A tanulók élvezték az előadást, ami fényes bizonyítéka annak, hogy megértették a szöveget és az előadás mondanivalóját. A szlovák szakos pedagógusok rendszeresen szerveznek a tanulók részére exkurziót és színházlátogatást. A mai programot szervezte és a tanulókat elkísérte: Kovács Andrea, Miko Katalin és Iván Margit.

• Nagyrőcén jártunk

• November 16-án a 7. és 8. évfolyamos tanulók tanulmányi kiránduláson vettek részt Nagyrőcén. Az első szlovák nyelvű gimnáziumot néztük meg, amely 1862. szeptember 16-án jött létre, ma pedig  nemzeti kulturális emlékeink egyike. Tanulóink megtudhatták, hogy az iskolán több híres, szlovák értelmiség is tevékenykedett, mint: Štefan Marko Daxner, Ján Francisci és Ján Botto.

A gimnázium megtekintése után a helyi Samuel Reusso könyvtárat látogattuk meg, ahol a könyvtáros néni tartalmas elöadást tartott a viselkedésröl. Elöadás közben tanulóink egy ezzel kapcsolatos aktivitásban is résztvettek.

Tartalmas kiránduláson vehettünk részt, tanulóink számos élménnyel gazdagodva tértek haza.

Miko Katalin

• Tesztelés 5 – 2017

A Kazinczy Ferenc Alapiskola igazgatósága értesít mindenkit, hogy a  2017/2018-as tanévben az 5. évfolyamot látogató tanulók tesztelésen vesznek részt 2017. november 22 –én  a következő tantárgyakból: magyar nyelv és irodalom, matematika.

Szervezési okok miatt 2017. november 22-én igazgatói szabadot kapnak a következő osztályok: 6.D, 6.E, 7.C, 7.D, 8.C, 8.D.