• II. DIÁKBÁL

• 2024.6.26-án egy fergeteges diákbállal zártuk az idei tanévet, melyen közel 130 tanuló vett részt. Köszönjük az igazgatóságnak a lehetőséget, hogy megrendezhettük 2.diákbálunkat. Köszönjük támogatóinknak a sok értékes tombolát!

Támogatóink:
            Eme's Blassom- Marton Emese
            Slíž pékség
            és iskolánk pedagógusai

Élményekkel teli szünidőt kívánok!
            Szeptemberben találkozunk!
            Miko Lilianna
            A Diákparlament elnöke

• A használt elemek gyűjtésének kiértékelése

• A 2023/2024 tanévben is meg lett hirdetve a tanulók számára a használt elemek gyűjtésével kapcsolatos verseny, amelybe több osztály is bekapcsolódott. Az összegyűjtött elemeket lemértük és örömmel tudatjuk, hogy az eddigi legnagyobb mennyiség, mégpedig 79,60 kg használt elem jött össze. Iskolánk tanulói fontosnak tartották, hogy ezek a rendkívül szennyező anyagok a megfelelő helyre kerüljenek az újrahasznosítás céljából.

Az 1. helyen a 9.B osztály végzett 32,30 kg súlyú csomaggal, a 2. helyen Kusnyík Fruzsina végzett a 7.A osztályból 27 kg-mal, a 3. helyen pedig a 8.A osztály 14,50 kg –mal. A nyerteseknek gratulálunk!

Barnócky Anita

• Info-Pro találkozó Budapesten

• Info-Pro projektünk lassan a végéhez közeledik. Miközben  a felnőtt stáb már javában készíti a bécsi tábor programját, a tábor résztvevői is készülődnek. Június 23-án néhány tanulónkkal Budapesten jártunk a NoBadKid Alapítványnál, ahol újra találkoztunk a magyarországi csoporttal. A találkozó során a fiatalok megismerkedtek a tábor alapelveivel, készülő programjával, illetve leendő csoporttársaikkal. Ezt követően ellátogattunk az Illúziók Múzeumának lenyűgöző világába. A napot egy rövid városnézéssel a Hősök terén zártuk. A vidám programokkal teli nap ízelítőt adott a táborba, hiszen ott nyolc napon keresztül hasonló élményekben lehet majd része azoknak a tanulóknak, akik velünk tartanak.

-VHG-

• Sikeres szereplés a XXXI. Tompa Mihály Országos Verseny döntőjén

• Múlt héten rendezték Rimaszombatban a XXXI. Tompa Mihály Országos Verseny döntőjét, ahol iskolánk két diákja is kiváló eredményt ért el. Miko Lara III.B osztályos tanuló próza kategóriában ezüst sávos besorolást kapott, míg Miko Lilianna VII.A osztályos tanuló a Mákvirágok együttes tagjaként a megzenésített versek kategóriájában arany sávos besorolást ért el.

Gratulálunk a diákoknak a szép eredményekhez, és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!

-TÁ-

• Pedagógiai projeknap – Gömör - Nógrád öröksége

• 2024. 6. 20- án Rimaszécsen került megrendezésre a 17. pedagógiai projektnap. Tizennégy iskola vett részt ezen az eseményen. Iskolánkat 8.A osztályos tanulók képviselték: Dusza Hanna Zsófia, Thuza Gréta, Izák Karina, Miklós Mária Noémi, Balog Gregor Daniel és Juhász Bence. Tanulóink Kalandozás a Tengerszem titokzatos birodalmában címmel készítették el pedagógiai projektjüket. Megalakult a Kazinczys kutatócsapat, amelynek tagjai a kutatás végére sok hasznos információt szereztek és számos élménnyel gazdagodtak. Tartalmas munkájuk bemutatta a Tengerszem történelmét, flóráját és faunáját, valamint beszámoltak arról, milyen volt találkozni egy profi búvárcsapattal.

-  I.ZS – G.V – B.M.ZS -

• Čas premien pre dievčatá

• Iskolánkon első alkalommal került megrendezésre a „Čas premien pre dievčatá ” című előadás, melyen a 6. és 7. évfolyamos lányok vettek részt. Az előadáson a serdülőkorral járó testi változásokkal kapcsolatos hasznos tudnivalókat és praktikus tanácsokat sajátíthatták el a tanulók. Ezúton is köszönjük a lányok érdeklődését, aktív részvételét és az okos gondolatokat!

-AHA-, -KD-

• Tanulmányi kirándulás a Gemerka üzemben

• 2024.6.10-én a 9. B osztállyal meglátogattuk a városunk országszerte ismert üzemét, a Gemerka ásványvíz palackozó üzemet. A karsztvidékünk kiváló minőségű ásványvizét töltik itt üvegekbe, amelyet aztán a Gemerka és a Maxia néven találunk meg az üzletek polcain. 1988 – ban fúrtak le annak idején és kb. 100 m mélyről érkezik a magnéziumban és kalciumban gazdag víz a felszínre. Az ásványvíz jó hatással van az érrendszerre, az idegrendszerre és a csontok egészségére. Megtudhattuk többek között azt is, hogy az üzem maga 2002-től működik és azóta már több országba is jelentős mennyiségben szállítanak palackokat. Végignézhettük azt is, hogy miként kerül az ásványvíz a palackokba a különböző gépek segítségével. A tanulmányi kirándulás sok érdekes és hasznos információt adott a számunkra, amelyeket aztán projektek formájában feldolgoztunk a biológia órán.

-BA-

• EGYütt egy MÁS JÖVŐért

• 2024.június 6-án került sor a hetedik és nyolcadik osztályosok részére szervezett környezetvédelmi tanulmányi versenyre, amelynek a kassai Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola adott otthont immár 14.alkalommal.

Iskolánkat Magyari Zille, Miko Lilianna, Molnár Bálint, Czetner Dániel, Juhász Bence és  Kovács Ádám képviselte. Az idén részletesebben a biodiverzitás csökkenésének megállítására és az éghajlatváltozással kapcsolatos problémákra helyezték a hangsúlyt.

A verseny során tanulóink megmutatták kreativitásukat, ügyességüket, tájékozottságukat.

Mindnyájuknak gratulálunk  a sikeres részvételért és kívánjuk a természettudományok iránti szeretetük a jövőben is megmaradjon.

-AHA- , -GV-

• NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS

• Iskolánk tanulói részt vettek a Csemadok Tornaljai Területi Választmányának június 4-i megemlékezésén. Miko Lilianna (VII.A) és Kovács Ádám (VIII.A) Nagy László megzenésített versét adták elő, emellett pedig fellépett iskolánk énekkara, a Csicsergők  Fűzér Henrietta vezetésével.

-TÁ-